Dizüstü Onarım | Legal Bilgisayar

Dizüstü Onarım

bga1

 

NOTEBOOK TAMİRİ UZMANLIK VE PROFESYONEL EKİPMAN GEREKTIREN RİSKLİ BİR İŞTİR. BU KONUDA UZMAN OLMAYAN SERVİSLERİN YAPACAĞI HER MUDAHELE GERİ DONUŞUMU IMKANSIZ HASARLAR MEYDANA GETİREBİLİR!!!

Ekranınız mı karardı?

Kırılmış ekran değişimine ilaveten geri ışık problemlerinide çözüyoruz.Bu işlem size servis maliyetinde yarıya yakın tasarruf saglamaktadır. Çünkü bazı hasarlarda yeni bir ekrana gerek yoktur.
Birçok servisin yaptığının aksine size daha uygun maliyetle çözüm üretmek için öncelikle inverteri kontrol ediyoruz.Bu gelen elektriği CCFL lambasının ihtiyacı olan yaklasık 1000 Volta cıkaran bir kontrol kartıdır. Eğer problem onda değilse bu kez CCFL labmasını kontrol ediyoruz.Hasarlıysa değiştiriyoruz. Böylece yarıya yakın tasarruf sağlamış oluyorsunuz.

Laptopunuza sıvı mı döküldü?

Panik yapmadan aşağıdakı adımları izleyin.
1-Adaptör bağlıysa fişten çıkarın.
2-Zaman kaybetmeden bilgisayarınızı kapatın.
3-Bilgisayarınızın pilini çıkartın.
4-Bilgisayarı ters çevirip sallayarak mümkün olduğunca çok sıvıyı çıkartın.
5-Emici bir bezle bilgisayarınızı silin.
6-Saçkurutma makinası veya benzeri bir aletle kurutmaya çalışmayın.Bu daha çok zarar verebilir.
7-Bilgisayarı tekrar açmaya çalışmayın.
8-Bizi arayın.
Başka bir servis anakartınızın değişmesi gerektiğini mi söyledi?

Bu bizim genellikle müşterilerimize söylediğimiz bir cümle değildir.Bizim servis anlayışımızın içinde anakartın onarımını da önerebiliriz.
* Hiç açılmayan laptoplar.
* Şekli bozulmuş deforme olmuş grafikler. * Elektrik gelen fakat açılmayan cihazlar. * Ekranına görüntü gelmeyen makinalar.
Bütün bu yukardaki belirtiler ve daha fazlası anakartın bozuk olduğunu gösterir.Bu gibi durumlarda anakarttaki kontrol mikroçiplerinin değişimini yapabiliriz. Gelişen elektronik teknolojisi beraberinde yüksek işlem olanakları olan mikroçipleri ve bunların entegre edildiği karmaşık kartları getirdi. Tabi bunun sonucunda bu bahsettiğimiz çiplerin bacak pin yapısı oldukça karmaşıklaştı. Bu sebepten dolayı bu anakart onarımlarının sağlıklı ve uzun süreli olması için BGA Rework cihazlarının önemi oldukça arttı. Biz bu çiplerin değişimi için Shuttle Star firmasının üretmiş olduğu SV-520 BGA Rework cıhazını kullanmak- tayız. Bu cıhaz üretimi yakın zamanda başlamış olan kurşunsuz BGA çiplerin değişimi için gerekli olan yüksek ısı kapasıtesini sağlamakla beraber çift katmanlı kamerasıyla milimetrik hassasiyeti olan bu çiplerin efektif olarak hizalanmasını sağlayıp çok yüksek başarı oranlarını gerçekleştirmektedir.
Laptopunuzun elektrik problemi mi var?
* Ekran ışığınız gidip geliyor mu?

* Aniden adaptörden pile yada pilden adaptöre mi geçiyor.
* Piliniz mi şarz olmuyor?
* Laptopunuz hiç mi açılmıyor?
* Laptopunuzun DC jakımı bozuldu?
Bütün bunlar laptopunuzdaki elektrik ve besleme problemlerini tarif eder. Uzman kadromuzla tüm DC Jak güç soketi ve güç pini onarımlarını ve değişimlerini yapiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Başlat.
Nasıl yardımcı olabilirim?